KONCERT ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNY

Komitet Społeczny Kopaszewska Droga Krzyżowa, dr Emilian Prałat,  Sołectwo Kopaszewo, Stowarzyszenie Chór Męski „Arion”, Miasto i Gmina Krzywiń serdecznie zapraszają na:

KONCERT ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNY
27 grudnia 2016, godzina 18:00
Dom Strażaka w Krzywiniu.
(ul. Kasztelańska 1)

Podczas koncertu kwestujemy na renowację kapliczek ze stacjami Kopaszewskiej Drogi Krzyżowej.

PROGRAM:
18:00 | Jasełka w wykonaniu dzieci i mieszkańców Kopaszewa
18:45 | Prezentacja dra Emiliana Prałata dotycząca Kopaszewskiej Drogi Krzyżowej
19:00 | Koncert chóru ARION

WSTĘP WOLNY | SERDECZNIE ZAPRASZAMY

27 grudnia w Domu Strażaka w Krzywiniu, odbył się koncert kolęd, poprzedzony jasełkami. Tego dnia kwestowano na rzecz renowacji Kopaszewskiej Drogi Krzyżowej.

Przybyłych gości powitał dr Emilian Prałat, pomysłodawca koncertu. W słowie wstępnym przypomniał 98. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego. Pomimo okresu poświątecznego na koncert zechcieli przybyć Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń Jacek Nowak oraz Zastępca Wójta Gminy Kościan Mirosław Duda. Burmistrz Nowak w słowach skierowanych do obecnych podziękował mieszkańcom Kopaszewa, za jak zawsze wielki zapał i zaangażowanie, które tego dnia objawiło się poprzez przygotowane jasełka. Podziękował również dr Prałatowi za jego działania na rzecz regionu.

W jasełka zaangażowali się najmłodsi i najstarsi mieszkańcy Kopaszewa, włącznie z sołtys Joanną Ziętkiewicz, radą sołecką i radnym Leszkiem Majchrzakiem. Jasełka inspirowane były tradycją góralską, nie zabrakło kolęd w wykonaniu miejscowego Klubu Seniora.  Po donośnie oklaskiwanym występie głos zabrał dr Prałat, który przedstawił pokrótce dzieje Kopaszewskiej Drogi Krzyżowej, osiągnięcia Społecznego Komitetu oraz plany na 2017 rok, związane z renowacją tego unikatowego w skali Wielkopolski obiektu. Podsumowano także zbiórkę podczas II pieszej drogi krzyżowej we wrześniu tego roku.

Dziękując za życzliwość i pomoc Chóru Arion dr Prałat zaprosił zespół, którym dyrygowała Dorota Maćkowiak, do występu. Wszystkie kolędy – zarówno wykonane przez chór jak i wspólnie z gośćmi – poprzedzone były krótkim wstępem historycznym. O uznaniu dla śpiewaków świadczył fakt, iż burza oklasków trwała kilka minut. W imieniu wszystkich obecnych i organizatorów Emilian Prałat podziękował chórowi wręczając Pani Dyrygent bukiet kwiatów. Zwieńczeniem koncertu było spotkanie przy kawie i cieście, w trakcie którego można było złożyć swój datek do puszki. Każdy otrzymał okolicznościowy dzwoneczek przygotowany przez Małgorzatę Maćkowiak oraz dra Macieja Badure.

W ramach kwesty – zamykającej ministerialną zbiórkę publiczną – udało się zebrać 1341,41 zł,które wspólnie z wcześniej zebranymi środkami, już wiosną posłużą na pokrycie kosztów związanych z renowacją kapliczek ze stacjami Kopaszewskiej Drogi Krzyżowej.